بنر فروش آنلاین تجهیزات شبکه شرکت سایبرکانکت

فروشگاه آنلاین سایبرکانکت در راستای فروش آنلاین کلیه تجهیزات اکتیو و پسیو شبکه و با طیفی کاملی از محصولات، به شما کمک خواهد کرد که به سادگی محصول مورد نیاز خود را انتخاب و خرید نمایید.

آموزش تنظیم مودم D-LINK DSL-2520U
پرینت

بررسی محصول:D-LINK DSL-2520U

 

مودم D-LINK DSL-2520U یک مودم ADSL با طراحی خوب و ساخت با کیفیت بوده که عملکرد بالا و پایداری خوب را در کنار سادگی در استفاده ارائه می دهد. این مودم براحتی تنظیم شده و حتی بدون هیچ تنظیم خاصی قابل استفاده است. علاوه بر تنظیم تحت وب، می توان بسادگی توسط نرم افزار همراه آنرا تنظیم نمود. دارای DHCP داخلی بوده که برای سرویس دهی به تعداد زیادی کامپیوتر به آسانی راه اندازی میشود. این مودم با همه سیستم عامل ها سازگار بوده و با کلیه سرویس دهندگان اینترنت همخوانی دارد. تولید این مدل متوقف شده و مدل کابلی این شرکت با نام D-LINK DSL-2520U/Z2 در بازار توزیع میشود. منو و تنظیمات مدل جدید با این مدل متفاوت است و در صورتی که دستگاه شما از سری جدید است به آموزش تنظیم مودم D-LINK DSL-2520U/Z2 مراجعه کنید.

 

 پنل جلویی:

 چراغ های نمایشگر پنل جلویی به شرح زیر است:

1. چراغ Power:  نشاندهنده اتصال صحیح آداپتور برق به دستگاه است.

2. چراغ STATUS: نشاندهنده تبادل اطلاعات با کامپیوتر است.

3. چراغ LAN: نمایانگر اتصال LAN به یک وسیله دیگر است

4. چراغ USB: نمایانگر اتصال USB به کامپیوتر است

5. چراغ DSL: در صورت ثابت روشن بودن نمایانگر وجود سرویس ADSL روی خط تلفن متصل شده است.

6. چراغ Internet: در صورت تنظیم صحیح مودم و اتصال مودم با اینترنت این چراغ به رنگ سبز روش خواهد شد.

 

پنل پشت دستگاه:

شکل زیر سوکت ها و نحوه اتصال آنها را تشریح میکند:

DSL-2520 Back Panel

اتصال مودم:

1. نیازمندی های سیستمی:

1.1. سرویس ADSL فعال از سرویس دهنده گان اینترنت

1.2. یک کامپیوتر با کارت شبکه کابلی و کابل شبکه (کابل شبکه در پک مودم موجود است)

1.3. فعال بودن پروتکل TCP/IP روی کامپیوتر (بصورت پیش فرض در ویندوز فعال است)

1.4. یک مروگر وب مانند فایرفاکس، اینترنت اکسپلورر، کروم، اپرا یا .....

Ads

اتصال به مودم

لطفا قبل از هر کاری از فعال بودن سرویس ADSL خود مطمئن شوید (با اتصال مودم به خط تلفن باید چراغ ADSL پس از حدود 30 ثانیه ثابت روش شود) سپس مراحل زیر را برای اتصال مودم انجام دهید:

1. اتصال کارت شبکه کامپیوتر به یکی از پورت های LAN مودم با کابل شبکه مناسب (اگر کامپیوتر شما دارای کارت شبکه نیست یا میخواهید کامپیوتر دومی را بوسیله USB به مودم متصل کنید، ابتدا بدون اتصال کابل USB مودم به کامپیوتر، در داخل CD همراه مودم وارد پوشه USB Driver شده و فایل Setup را اجرا کنید تا مراحل نصب درایور USB به اتمام برسد سپس مودم را با کابل USB به کامپیوتر متصل و بقیه مراحل را از  همین جا ادامه دهید)

2. اتصال خط تلفن از طریق Splitter موجود در پک مودم به مودم

3. اتصال آداپتور برق و سپس روشن کردن مودم

 

راهنمای تنظیم سریع:

1. آدرس IP پیش فرض این مودم 192.168.1.1 و Subnet Mask آن 255.255.255.0 است. این مقادیر قابل تغییر است اما در این راهنما ما از مقادیر پیش فرض جهت تنظیم استفاده می کنیم. تنظمات IP کارت شبکه متصل شده را برای اتصال صحیح تنظیم کنید، اگر از نحوه این کار اطلاع ندارید به لینک زیر مراجعه کنید

راهنمای تنظیم کارت شبکه کامپیوتر برای اتصال به مودم

2. تنظیم این مودم توسط یک مرورگر وب انجام میشود و در هر سیستم عاملی امکانپذیر است. آدرس مودم را در مرورگر خود وارد کنید:

Address Bar

 

3. بعد از چند لحظه پنجره جدیدی باز شده که از شما Username و Password مودم را درخواست می نماید این مقادیر بصورت پیش فرض admin و admin (بصورت حروف کوچک) است. آنها را وارد کرده و روی دکمه OK کلیک کنید.

Login Page

توجه:

الف. این Username و Password را با Username و  Password ی که ISP به شما داده اشتباه نگیرید.

ب. اگر صفحه درخواست Username و Password ظاهر نشد به به معنی این است که یا شما تنظیمات کارت شبکه مناسبی ندارید که باید آنها را بازبینی کنید و یا روی مروگر شما پ ر و ک س ی تنظیم شده که باید در اینترنت اکسپلورر به منوی Internet Option و سپس به Connection و سپس در قسمت Lan Setting رفته و تیک آیتم Using P r o x y را برداشته و OK کنید.

4. بعد از ورود موفق به صفحه تنظمیات مودم، صفحه وضعیت مودم را مشاهده میکنید، در قسمت سمت چپ روی Advanced Setup و سپس آیتم WAN کلیک کنید تا صفحه زیر باز شود. روی گزینه ADD کلیک کنید.

D-LINK DSL-2520U

5. در این قسمت مقادیر VPI و VCI را در فیلد های مربوطه وارد کنید، مقادیر VPI و VCI برای هر ISP ممکن است متفاوت باشد مقادیر متداول آن در ایران 0 و 35 برای اکثر سرویس دهنده ها و 0 و 59 برای پارس آنلاین است. اگر از این مقادیر مطمئن نیستید از ISP خود سوال کنید. روی دکمه Next کلیک کنید.

D-LINK DSL-2520U

6. در این صفحه گزینه PPP Over Ethernet PPPoE را انتخاب و آیتم Encapsulation Mode را روی LLC رها کرده و روی دکمه Next کلیک کنید. در این مرحله اگر شما Bridging را انتخاب کنید کار تنظیم مودم به پایان رسیده است اما بعدا برای اتصال به اینترنت باید در ویندوز یک کانکشن از نوع Broad band و PPPoE بسازید و در آنجا Username و Password ی را که از سرویس دهنده اینترنت گرفته اید وارد کرده و آن کانکشن را کانکت کنید. در واقع شما می توانید بدون هیچ تنظیم خاصی و تنها با اتصال مودم و ساخت این کانکشن در ویندوز از این مودم استفاده کنید اما در این حالت شما فقط با کامپیوتری که کانکشن را اجرا کرده است به اینترنت دسترسی دارید ولی روش شرح داده شده در این مقاله حرفه ای تر بوده و تمامی کامپیوتر های متصل به مودم (مثلا از طریق یک سوییچ شبکه) می توانند از اینترنت استفاده کنند چرا که مودم کار اتصال را انجام میدهد.

D-LINK DSL-2520U

7. در این صفحه اطلاعات (Username و Password) مربوط به سرویس اینترنتی را که خریداری کرده اید در فیلد های PPP Username و PPP Password را وارد کنید، سایر گزینه ها را بدون تغییر رها کنید و روی Next کلیک کنید.

D-LINK DSL-2520U

 8. در این صفحه نیز فقط روی گزینه NEXT کلیک کنید

 D-LINK DSL-2520U

 9. . خلاصه ای از تنظیمات نشان داده میشود. روی دکمه Save کلیک کنید

 D-LINK DSL-2520U

10. صفحه ابتدایی WAN نشان داده خواهد شد، روی گزینه SAVE/REBOOT کلیک کنید.

 D-LINK DSL-2520U

11. بعد از حدود 2 دقیقه مودم Reboot شده و به اینترنت متصل خواهد شد. در خلال راه اندازی دستگاه را خاموش نکنید. نشانه تنظیمات صحیح شما روشن شدن چراغ اینترنت به رنگ سبز است.

در صورتیکه پس از انجام این مراحل باز هم در اتصال به اینترنت مشکل دارید به صفحه راهنمای عیب یابی مودم های ADSL مراجعه کنید.

شما می توانید انواع مودم های ADSL و سایر تجهیزات اکتیو و پسیو شبکه را از فروشگاه آنلاین سایبرکانکت تهیه نمایید.

Ads


  • کلیه محصولات D-LINK را فقط با گارانتی معتبر ایزی تهیه کنید تا در صورت بروز مشکل متحمل ضرر نشوید. فروشگاه سایبرکانکت محصولات D-LINK را با گارانتی  ایزی توزیع می کند و نماینده رسمی آن است.
  • صفحات نشان داده شده در این آموزش مربوط به آخرین فیرم ور این دستگاه تا لحظه نگارش این مطلب است و ممکن است در نسخه های مختلف تفاوت های اندکی وجود داشته باشد. اگر از گزینه خاصی مطمئن نیستید آنرا تغییر ندهید.

دیدگاه‌ها   

 
0 #46 سعید یاوری 1393-11-14 18:06
به نقل از سعید دالوند ///:
با سلام ...مودم من مدلشD-LINK 2520U است ....چراغ STATUS چشمک میزنه ...باید چشمک بزنه یا نزنه .....بعضی موقع هم چراغ اینترنت خاموش میشه اما چراغ DSL روشنه ....حالا چی کار کنم ....یکی به من جواب بده .اگه جواب بدین خیلی خیلی ممنون میشم .لطفا جواب بدین

دوست عزیز وقتی مودم بصورت نرمال داره کار میکنه یعنی حالت چراغ ها درسته
نقل قول کردن
 
 
0 #45 سعید دالوند /// 1393-10-29 23:28
با سلام ...مودم من مدلشD-LINK 2520U است ....چراغ STATUS چشمک میزنه ...باید چشمک بزنه یا نزنه .....بعضی موقع هم چراغ اینترنت خاموش میشه اما چراغ DSL روشنه ....حالا چی کار کنم ....یکی به من جواب بده .اگه جواب بدین خیلی خیلی ممنون میشم .لطفا جواب بدین
نقل قول کردن
 
 
0 #44 سعید یاوری 1393-05-27 20:08
به نقل از کوروش:
سلام
من هر چه نام وپسورد را وارد می کنم نمی رود به لینک دیگه باید چه کنم؟

مودم رو ابتدا ریست کنید.
نقل قول کردن
 
 
+1 #43 کوروش 1393-04-03 10:35
سلام
من هر چه نام وپسورد را وارد می کنم نمی رود به لینک دیگه باید چه کنم؟
نقل قول کردن
 
 
0 #42 سعید یاوری 1393-03-23 18:41
به نقل از جعفر:
سلام من قبلا ای دی اس ال از شاتل داشتم اما یه مدتی هست که از مخابرات گرفتم ولی هر کار میکنم چراغ مودم به رنگ قرمز و به اینترنت وصل نمیشد .چند بار ریست کردم و دو باره تنظیمات را انجام دادم ولی چراغ اینترنت روشن نمیشد لطفا راهنمایی کنید

اگه چزاغ ADSL روشن میشه و اینترنت قرمزه حتما مشکل از تنظیماته.
نقل قول کردن
 
 
0 #41 جعفر 1393-03-09 09:44
سلام من قبلا ای دی اس ال از شاتل داشتم اما یه مدتی هست که از مخابرات گرفتم ولی هر کار میکنم چراغ مودم به رنگ قرمز و به اینترنت وصل نمیشد .چند بار ریست کردم و دو باره تنظیمات را انجام دادم ولی چراغ اینترنت روشن نمیشد لطفا راهنمایی کنید
نقل قول کردن
 
 
0 #40 سعید یاوری 1393-03-03 18:45
به نقل از nika:
سلام ببخشید من این مدل مودم رو دارم می خوام ببینم این مودم wifi هم داره واینکه میشه باهاش به اینترنت گوشی وصل یا نه؟

خیر
نقل قول کردن
 
 
+2 #39 سعید یاوری 1392-12-26 13:16
به نقل از amiiiir:
سلام من کار هایی که گفتین رو انجام دادم اما اینترنت هر چند دقیقه یک بار قطع و وصل میشه با اینکه چراغ های مودم روشنه

ممکنه مشکل از سرویس دهنده شما باشه.
نقل قول کردن
 
 
0 #38 amiiiir 1392-12-09 20:15
سلام من کار هایی که گفتین رو انجام دادم اما اینترنت هر چند دقیقه یک بار قطع و وصل میشه با اینکه چراغ های مودم روشنه
نقل قول کردن
 
 
0 #37 سعید 1392-11-28 00:16
به نقل از افتخاری:
سلام خسته نباشید من مراحلی رو که گفته بودید رفتم...چراغ اینترنتم روشن شد ولی از هر مرورگری امتحان میکنم وارد هیچ سایتی نمیشه...اگر جوابمو بدید ممنون میشم.

اگه چراغ اینترنت روشن شده باقی مسایل مربوط به سیستم های شماست. با یه سیستم دیگه چک کنید.
نقل قول کردن
 

نوشتن دیدگاه

خواهشمندیم قبل از طرح سوال موارد زیر را مطالعه فرمایید:

  1. از طرح سوالات تکراری اجتناب کنید که پاسخ داده نخواهد شد. ابتدا در قسمت جستجوی سایت سوال مورد نظر خود را جستجو کنید تا بتوانید موارد مشابهی که پاسخ داده شده اند را پیدا کنید.
  2. نوشته های فینگلیش حذف میشوند.
  3. صفحه راهنمای عیب یابی مودم های ADSL مرحله بعدی برای رفع اشکالات شما در هنگام تنظیم مودم هاست.
  4. بیاد داشته باشید اگر مراحل آموزش را با دقت انجام میدهید و بازهم موفق به تنظیم دستگاه خود نمی شوید، ممکن است دستگاه شما ایراد سخت افزاری داشته باشد.
  5. آموزش ها و پاسخ به سوالات به هدف انتشار اطلاعات مفید بوده و رایگان می باشند پس لطفا هیچگاه از تلفن های واحد فروش این وبسایت جهت طرح سوالاتی غیر از پشتیباتی فروش، استفاده نکنید.
  6. زمان پاسخ دهی به سوالات شما ممکن است بنابه مشغله کاری مدیران وبسایت، طولانی شود.
  7. سوال متناسب با موضوع مقاله را بیان کنید.
  8. پاسخ سوالات در هیمن صفحه و برای عموم منتشر خواهد شد و ارسال پاسخ به ایمیل شما امکان پذیر نیست.
تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

جستجوی سایت

به دنبال ما

Facebook LogoTwitter logoPlus logoRSS Logo

آمار سایت

امروزامروز2211
دیروزدیروز2839
این هفتهاین هفته7736
این ماهاین ماه28346
همه روزهاهمه روزها3171426

-