بنر فروش آنلاین تجهیزات شبکه شرکت سایبرکانکت

فروشگاه آنلاین سایبرکانکت در راستای فروش آنلاین کلیه تجهیزات اکتیو و پسیو شبکه و با طیفی کاملی از محصولات، به شما کمک خواهد کرد که به سادگی محصول مورد نیاز خود را انتخاب و خرید نمایید.

پرینت

بررسی محصول:Tenda D302

مودم Tenda D302 یک مودم ADSL وایرلس بوده که دارای پهنای باند 300 مگابیتی و 2 عدد پورت LAN صدمگابیتی با آنتن غیر قابل جدا شدن است. این مودم که از استاندارد سری N میباشد میتواند برای ساخت یک شبکه وایرلس کوچک و به صرفه مورد استفاده قرار گیرد. در قسمت وایرلس از آخرین استاندارد های امنیت مانند WPA2 بهره می برد. توانایی کار با سیستم عامل های مختلف را دارا بوده و به راحتی تنظیم می شود و با تمامی سرویس دهندهای اینترنت در ایران سازگار است. چیپ مورد استفاده در این مودم ساخت Broadcom و از با کیفیت ترین چیپ های مودم های ADSL می باشد. قیمت این دستگاه به نسبت کارایی آن بسیار مناسب است.

 

پنل جلویی:

Tenda D302

 

چراغ های نمایشگر پنل جلویی به شرح زیر است:

 • LAN/WAN: اتصال یک وسیله به LAN دستگاه یا استفاده از LAN بعنوان WAN
 • IPTV: اتصال به سرویس IPTV
 • DSL: نشانده فعال بودن سرویس ADSL
 • WLAN: فعال بودن وایرلس دستگاه
 • SYS: چشمک زدن آن نشاندهنده عملکرد صحیح سیستم
 • WPS: وایرلس به مد WPS رفته است
 • PWR: روشن شدن صحیح دستگاه
 • Internet: اتصال صحیح به اینترنت

 

پنل پشت دستگاه:

Tenda D302

 

اتصالات پشت دستگاه به شرح زیر است:

 • ON/OFF: اتصال آداپتور برق
 • PWR: دکمه روش و خاموش کردن
 • WPS/RESET: فعال کردن مد WPS و ریست کردن دستگاه
 • LAN/WAN: اتصال کابل شبکه برای کامپیوتر یا بعنوان ورودی WAN در حالت روتر وایرلس
 • IPTV: اتصال LAN دوم یا به سرویس IPTV
 • DSL: اتصال به خط تلفن از طریق Splitter

 

توضیحات تکمیلی:

1. IPTV سرویس دریافت تصاویر تلویزیونی بر بستر IP می باشد که نیاز به یک گیرنده خاص (همانند گیرنده های دیجیتال) دارد. این گیرنده باید به مودمی با قابلیت IPTV متصل شود تا بتواند تصاویر را در بستر IP دریافت نماید. تقریبا تمامی مودم های Tenda دارای پورت مخصوص IPTV هستند. البته این روش نیاز به ارائه سرویس توسط شرکت های خاص خود را دارد. در ایران فعلا بصورت پایلوت در مناطق خاصی از کشور در حال اجرا و تست است. قابلیت انتخاب برنامه های مورد نظر، به تاخیر انداختن برنامه های خاص برای پخش و ... از خصوصیات این نوع سرویس می باشد.

2. وجود پورت WAN (البته در این مدل به صورت مشترک با LAN) در یک مودم، نشاندهنده این است که میتوانید آن را بعنوان یک روتر وایرلس استفاده کنید. برای این کار کافی است پورت WAN را با کابل شبکه به سوییچ شبکه یا دستگاه دیگری که اینترنت را فراهم می کند، متصل نمایید.

3. WPS روشی برای اتصال دستگاه های گیرنده وایرلس به دستگاه های سرویس دهنده وایرلس، بدون وارد کردن رمز است. با فشردن دکمه WPS روی مودم ها یا روترهای بیسیم و سپس فشردن WPS (یا فعال کردن مد WPS بصورت نرم افزاری) روی کارت شبکه وایرلس خود، می توانید بدون دردسر وارد کردن رمز، به دستگاه مودم یا روتر بی سیم متصل شوید.

 

اتصال مودم:

 1. نیازمندی های سیستمی:
 2. سرویس ADSL فعال از سرویس دهنده گان اینترنت
 3. یک کامپیوتر با کارت شبکه کابلی و کابل شبکه (کابل شبکه در پک مودم موجود است)
 4. فعال بودن پروتکل TCP/IP روی کامپیوتر (بصورت پیش فرض در ویندوز فعال است)
 5. یک مروگر وب مانند فایرفاکس، اینترنت اکسپلورر، کروم، اپرا یا .....

 

نیازمندی های محیط نصب مودم:

 1. این مودم نباید در محلی با رطوبت وگرمای بیش از حد قرار داده شود
 2. مودم را جایی قرار دهید که به همان آسانی که به وسایل دیگر متصل میشود به برق نیز دسترسی داشته باشد
 3. مراقب سیم کشی های آن باشید تا سر راه تردد افراد قرار نگرفته باشد
 4. مودم را می توانید روی میز یا یک قفسه قرار دهید
 5. از قرار دادن آن در مکان هایی با تشعشع زیاد الکترومغناطیس خودداری کنید

 

اتصال به مودم

لطفا قبل از هر کاری از فعال بودن سرویس ADSL خود مطمئن شوید (با اتصال مودم به خط تلفن باید چراغ ADSL پس از حدود 30 ثانیه ثابت روش شود) سپس مراحل زیر را برای اتصال مودم انجام دهید:

 1. قرار دادن مودم در محل مناسب، بهترین محل برای قرار دادن مودم مرکز شبکه وایرلس شماست
 2. قرار دادن آنتن در حالت عمودی
 3. اتصال کارت شبکه کامپیوتر به یکی از پورت های LAN مودم با کابل شبکه مناسب (برای استفاده از سیستم وایرلس شما می توانید پس از تنظیم مودم اتصال کابلی آنرا جدا کنید اما به یاد داشته باشد که همیشه تنظیم را روی حالت اتصال کابلی انجام دهید نه روی اتصال بیسیم)
 4. اتصال خط تلفن از طریق Splitter موجود در پک مودم به مودم
 5. اتصال آداپتور برق و سپس روشن کردن مودم

شکل زیر راهنمای خوبی برای اتصالات است:

Tenda D302

راهنمای تنظیم سریع:

1. تنظیم این مودم توسط یک مرورگر وب انجام میشود و در هر سیستم عاملی امکانپذیر است. آدرس IP پیش فرض این مودم 192.168.1.1 است، آنرا را در یک برنامه مرورگر وب مانند Internet Explorer یا Firefox یا Chrome وارد کنید و دکمه اینتر را فشار دهید. برای تنظیم مودم های Tenda سعی کنید از مرورگر کروم استفاده نمایید.

Addres Bar

2. صفحه ورود به تنظیمات مودم نمایش داده میشود، در هر دو قسمت کلمه admin را وارد کرده و روی Login کلیک کنید.

اگر صفحه ورود به تنظیمات مودم نمایش داده نمیشود به لینک چرا نمی توانم وارد صفحه تنظیمات مودم یا روتر وایرلس شوم؟ مراجعه کنید.

Tenda D152

3. صفحه اصلی تنظیمات مودم را مشاهده خواهید کرد.

Tenda D152

4. در لیست country گزینه Iran را انتخاب کنید و سپس نام سرویس دهنده خود را در قسمت ISP انتخاب کنید. دقت کنید بنا به انتخاب ISP، گزینه های VPI و VCI اتوماتیک انتخاب میشوند. پس نام سرویس دهنده ISP زیاد مهم نیست بلکه مقادیر VPI و VCI مهم می باشد. مقادیر VPI و VCI برای هر ISP ممکن است متفاوت باشد مقادیر متداول آن در ایران 0 و 35 برای اکثر سرویس دهنده ها و 0 و 59 برای پارس آنلاین است. اگر از این مقادیر مطمئن نیستید از ISP خود سوال کنید.

5. در قسمت Internet Connection Type گزینه PPPoE را انتخاب کنید.

6. سپس اطلاعات (Username و Password) مربوط به سرویس اینترنتی را که خریداری کرده اید در فیلد های User Name و Password وارد کنید.

7. در قسمت Security یک رمز 8-64 کاراکتری را برای اتصال وایرلس وارد کنید.

8. تنظیمات مودم به پایان رسیده است. روی دکمه OK کلیک کنید. در صورت نیاز به راه اندازی مجدد دستگاه به شما اعلام خواهد کرد. در غیر اینصورت یک بار مودم را خاموش روشن کنید پس از حدود 2 دقیقه چراغ DSL ثابت شده و چراغ SYS چشمک زن شده و چراغ اینترنت نیز روشن خواهد شد که نشان دهنده اتصال صحیح به اینترنت است. در صورت وجود مشکل در اتصال به اینترنت مجددا مراحل بالا را با دقت تکرار کنید.

9. در صورتی که نیاز به تنظیم SSID (نام وایرلس دستگاه) یا سایر تنظیمات خاص دارید روی گزینه Advanced Setting در گوشه سمت راست بالای صفحه شکل قبلی (شکل مرحله 3) کلیک نمایید و در صفحه نشان داده شده روی گزینه Wireless کلیک کنید:

Tenda D152

10. در زیرمجموعه Basic می توانید نام مورد نظر خود را در قسمت SSID وارد کرده و ذخیره نمایید. سایر گزینه ها را تغییر ندهید.

Tenda D152

11. در قسمت Security نیز می توانید رمز وایرلس خود را تغییر دهید. رمز جدید (حداقل 8 کارکتر و حداکثر 64 کارکتر) را در قسمت WPA/WAPI Passphrase وارد نموده و روی Apply/Save کلیک کنید. سایر گزینه ها را تغییر ندهید.

Tenda D152

در صورتیکه پس از انجام این مراحل باز هم در اتصال به اینترنت مشکل دارید به صفحه راهنمای عیب یابی مودم های ADSL مراجعه کنید.

شما می توانید انواع مودم های ADSL و سایر تجهیزات اکتیو و پسیو شبکه را از فروشگاه آنلاین سایبرکانکت تهیه نمایید.


 • صفحات نشان داده شده در این آموزش مربوط آخرین فیرم ور این دستگاه تا لحظه نگارش این مطلب است و ممکن است در نسخه های مختلف تفاوت های اندکی وجود داشته باشد. اگر از گزینه خاصی مطمئن نیستید آنرا تغییر ندهید.

نوشتن دیدگاه

خواهشمندیم قبل از طرح سوال موارد زیر را مطالعه فرمایید:

 1. از طرح سوالات تکراری اجتناب کنید که پاسخ داده نخواهد شد. ابتدا در قسمت جستجوی سایت سوال مورد نظر خود را جستجو کنید تا بتوانید موارد مشابهی که پاسخ داده شده اند را پیدا کنید.
 2. نوشته های فینگلیش حذف میشوند.
 3. صفحه راهنمای عیب یابی مودم های ADSL مرحله بعدی برای رفع اشکالات شما در هنگام تنظیم مودم هاست.
 4. بیاد داشته باشید اگر مراحل آموزش را با دقت انجام میدهید و بازهم موفق به تنظیم دستگاه خود نمی شوید، ممکن است دستگاه شما ایراد سخت افزاری داشته باشد.
 5. آموزش ها و پاسخ به سوالات به هدف انتشار اطلاعات مفید بوده و رایگان می باشند پس لطفا هیچگاه از تلفن های واحد فروش این وبسایت جهت طرح سوالاتی غیر از پشتیباتی فروش، استفاده نکنید.
 6. زمان پاسخ دهی به سوالات شما ممکن است بنابه مشغله کاری مدیران وبسایت، طولانی شود.
 7. سوال متناسب با موضوع مقاله را بیان کنید.
 8. پاسخ سوالات در هیمن صفحه و برای عموم منتشر خواهد شد و ارسال پاسخ به ایمیل شما امکان پذیر نیست.
تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

جستجوی سایت

به دنبال ما

Facebook LogoTwitter logoPlus logoRSS Logo

آمار سایت

امروزامروز2217
دیروزدیروز2839
این هفتهاین هفته7742
این ماهاین ماه28352
همه روزهاهمه روزها3171432

-