بنر فروش آنلاین تجهیزات شبکه شرکت سایبرکانکت

فروشگاه آنلاین سایبرکانکت در راستای فروش آنلاین کلیه تجهیزات اکتیو و پسیو شبکه و با طیفی کاملی از محصولات، به شما کمک خواهد کرد که به سادگی محصول مورد نیاز خود را انتخاب و خرید نمایید.

Mac Address Filtering در تجهیزات وایرلس

فیلترینگ آدرس مک یا MAC Address Filtering قابلیتی است که در تجهیزات وایرلس مانند مودم های ADSL وایرلس، اکسس پوینت ها و روترهای وایرلس وجود دارد و به شما امکان اضافه کردن یک لایه امنیتی دیگر افزون بر رمز گذاری بیسم، خواهد داد.

جهت آشنایی اولیه با MAC Address میتوانید لینک زیر را مشاهده کرده و سپس ادامه مطلب را مطالعه کنید.

MAC Address چیست؟

بدلیل یونیک (غیر تکراری) بودن آدرس مک در کارت های شبکه، می توان با فعال کردن محدودیت دسترسی به شبکه بیسیم با استفاده از MAC Address Filtering، تنها به کلاینت های خاصی اجازه دسترسی به شبکه وایرلس را داد حتی اگر رمز شبکه بیسیم را در اختیار داشته باشند. البته در برخی مدل های روتر وایرلس، می توان این کار را بصورت بلعکس نیز انجام داد یعنی دسترسی فقط کلایت های خاصی را محدود کرد و به بقیه امکان اتصال داد.

به یاد داشته باشید، بودن در لیست MAC Address های مجاز، نیاز به وارد کردن رمز شبکه بیسیم را حذف نخواهد کرد. پس برای اتصال به شبکه وایرلس هم داشتن رمز بیسیم و هم مجاز بودن در لیست MAC Address ها ضروری است.

فعال کردن و استفاده از این قابلیت بسیار ساده و در عین حال بسیار کاربردیست. در ادامه روش انجام این کار را در یک روتر نمونه نشان میدهیم. بدیهیست انجام این کار در مدل های دیگر نیز به روش های مشابه امکان پذیر است.

1. ابتدا گزینه MAC Address Filter را در تنظیمات دستگاه وایرلس پیدا کنید. این گزینه معمولا در قسمت تنظیمات Wireless قرار دارد. اما در مدل مثال (مودم D-LINK DSL-2600U)، در قسمت Advanced قرار دارد. در این صفحه آیتم Activated را برای فعال کردن MAC Address Filter در قسمت Status (شماره 1) انتخاب کنید. در قسمت Action (شماره 2)، اگر می خواهید فقط به مک آدرس های خاصی اجازه اتصال دهید، گزینه Allow Association را برگزینید ولی اگر می خواهید فقط مک آدرس های خاصی نتوانند متصل شوند، گزینه Deny Association را انتخاب کنید و در قسمت MAC Address ها (شماره 3) لیست آدرس های مک مورد نظر را وارد کنید. سپس روی Apply Setting برای ذخیره تغییرات، کلیک کنید.

Mac Address Filter

 2. اگر مطلب "MAC Address چیست؟" را مطالعه کرده باشید، راه های پیدا کردن مک آدرس کارت های شبکه را تشریح کرده ایم. راه دیگر این است که، در حالتی که MAC Address Filtering غیر فعال است، به کلاینت های مورد نظر اجازه اتصال دهیم، دستگاه وایرلس، مک آدرس کلاینت های متصل شده را ذخیره و نمایش خواهد داد. برای این کار لیست کلاینت های متصل شده یعنی Connected Clients و یا DHCP Clients را در دستگاه وایرلس خود بیابید و لیست مک آدرس ها را از آنجا می توانید بدست آورید و در صفحه فوق وارد کنید و سرانجام MAC Address Filtering را فعال نمایید. لیست کلاینت های متصل شده معمولا در قسمت Status روتر وایرلس، قرار دارد. (مانند مدل مثال).

Mac Address Filter

 شما می توانید کلیه تجهیزات اکتیو و پسیو شبکه را از فروشگاه آنلاین سایبرکانکت تهیه نمایید.

نوشتن دیدگاه

خواهشمندیم قبل از طرح سوال موارد زیر را مطالعه فرمایید:

  1. از طرح سوالات تکراری اجتناب کنید که پاسخ داده نخواهد شد. ابتدا در قسمت جستجوی سایت سوال مورد نظر خود را جستجو کنید تا بتوانید موارد مشابهی که پاسخ داده شده اند را پیدا کنید.
  2. نوشته های فینگلیش حذف میشوند.
  3. صفحه راهنمای عیب یابی مودم های ADSL مرحله بعدی برای رفع اشکالات شما در هنگام تنظیم مودم هاست.
  4. بیاد داشته باشید اگر مراحل آموزش را با دقت انجام میدهید و بازهم موفق به تنظیم دستگاه خود نمی شوید، ممکن است دستگاه شما ایراد سخت افزاری داشته باشد.
  5. آموزش ها و پاسخ به سوالات به هدف انتشار اطلاعات مفید بوده و رایگان می باشند پس لطفا هیچگاه از تلفن های واحد فروش این وبسایت جهت طرح سوالاتی غیر از پشتیباتی فروش، استفاده نکنید.
  6. زمان پاسخ دهی به سوالات شما ممکن است بنابه مشغله کاری مدیران وبسایت، طولانی شود.
  7. سوال متناسب با موضوع مقاله را بیان کنید.
  8. پاسخ سوالات در هیمن صفحه و برای عموم منتشر خواهد شد و ارسال پاسخ به ایمیل شما امکان پذیر نیست.
تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

جستجوی سایت

به دنبال ما

Facebook LogoTwitter logoPlus logoRSS Logo

آمار سایت

امروزامروز2232
دیروزدیروز2839
این هفتهاین هفته7757
این ماهاین ماه28367
همه روزهاهمه روزها3171447

-