بنر فروش آنلاین تجهیزات شبکه شرکت سایبرکانکت

فروشگاه آنلاین سایبرکانکت در راستای فروش آنلاین کلیه تجهیزات اکتیو و پسیو شبکه و با طیفی کاملی از محصولات، به شما کمک خواهد کرد که به سادگی محصول مورد نیاز خود را انتخاب و خرید نمایید.

اشتراگ گذاری پرینتر در روتر های وایرلس دی لینک

یکی از قابلیت های بسیار جذاب روتر های وایرلس قابلیت به اشتراک گذاری پرینتر در شبکه است. در این حالت تمام کاربران متصل به شبکه شما (روتر یا مودم وایرلس) می توانند چاپ های خود را تنها با یک دستگاه چاپگر انجام دهند. معنای به اشتراک گذاری منابع در شبکه در اینجا کاملا ملموس خواهد شد. در ادامه نحوه فعال سازی این قابلیت در روتر های وایرلس دی لینک با قابلیت Printer Sharing آموزش داده خواهد شد. به جرات میتوانیم اعلام کنیم که تاکنون این آموزش در هیچ سایتی فارسی زبانی منتشر نشده است.

دقت کنید قابلیت Printer Sharing یا Print Server و پورت USB برای اتصال پرینتر در دستگاه روتر شما وجود داشته باشد. این آموزش برای پرینتر هایی است که می خواهید با استفاده از پورت USB به اشتراک بگذارید پس پرینتر های LTP قابل اتصال نیست. همچنین پرینتر هایی دارای پورت LAN یا Wifi را میتوان بصورت دیگری نیز در شبکه به اشتراک گذاشت و نیازی به روتری (یا مودم) با قابلیت Printer Sharing نیست، که خارج از مبحث این آموزش می باشد.

برای شروع کار بهتر است که دستگاه روتر یا مودم شما از آخرین فیرم ور های شرکت سازنده استفاده نماید. در صورت امکان فیرم ور محصول خود را به آخرین نسخه آپدیت کنید. تعدادی از فیرم ورهای محصولات معروف و رایج دی لینک در مرکز دانلود سایت ما وجود دارد. بعد از این کار مودم یا روتر را ریست و مجددا برای عملکرد مورد نظر خود تنظیم کنید.

نیازمندی های اولیه:

 1.  یک مودم یا روتر وایرلس با قابلیت Printer Sharing یا همان Print Server، در این آموزش ما از مدل D-LINK DSL-2750U استفاده خواهیم نمود. اما کلیات کار یکی بوده و شما براحتی می توانید در سایر مدل ها نیز اینکار را انجام دهید.
 2. یک پرینتر با پورت USB و ساپورت پروتکل IPP (یعنی قابلیت چاپ تحت پروتکل آی پی). خوشبختانه بسیاری از پرینتر های امروزی از این پروتکل پشتیبانی می کنند، اما شما می توانید این مراحل را تست کرده تا بفهمید که چاپگر شما این قابلیت را دارد یا نه، یا اینکه سایت سازنده محصول را نگاه کنید.
 3. بعد از روشن شدن مودم یا روتر، پرینتر خود را حتما متصل کنید و به مراحل بعدی بروید.

مراحل تنظیم:

1. وارد صفحه تنظیمات مودم یا روتر خود شوید. اگر مراحل وارد شدن به صفحه تنظیمات مودم را نمی دانید به آموزش تنظیم مودم D-LINK DSL-2750U در قسمت آموزش تنظیمات مودم ها، در همین سایت مراجعه کنید.

2. در این مرحله باید قابلیت Print Server را در مودم یا روتر وایرلس، فعال کنید. متاسفانه این گزینه، بدلیل رعایت نکردن یک استاندارد واحد از سمت سازنده ممکن است در دستگاه های مختلف، در جاهای مختلف تنظیمات، گنجانده شده باشد. حتی در مدل های یکسان با فریم ور های مختلف نیز ممکن است محل این تنظیمات متفاوت باشد، اما نگران نباشید تنها کافی است این گزینه را یافته و طبق آموزش عمل کنید. در این جا محل این گزینه ها در دو مدل مختلف از مودم وایرلس D-LINK DSL-2750U نمایش داده خواهد شد.

در مدل D-LINK DSL-2750U/C1 (معمولا مشکی رنگ)

به قسمت Setup در بالا و سپس Print Server در سمت چپ بروید. گزینه Enable On-borad Print Server را فعال کنید. قسمت Printer Name و Make and Model را تکمیل کنید. نیازی به تایپ دقیق مدل آن نیست، سعی کنید که از فاصله در این نام ها استفاده نکنید.

Printer Sharing

در مدل D-LINK DSL-2750U/U1 (جدیدتر و معمولا با رنگ سفید)

به قسمت Advanced در منوی بالایی بروید.

  Printer Sharing

سپس در منوی Network Tools آیتم Print را کلیک کنید.

Printer Sharing

در صفحه نشان داده شده گزینه Enable را تیک بزنید. اگر پرینتر شما ساپورت شود در قسمت Display List نام و مشخصات آن نمایش داده میشود. (دقت کنید قبل از تیک زدن آیتم Enable، پرینتر را به پورت USB روتر یا مودم متصل کرده باشید). در قسمت Printer Name نامی را برای پرینتر خود انتخاب کنید (این نام را به خاطر بسپارید) و در قسمت زیر آن متن مقابل URL را در جایی یادداشت کنید. بزرگ و کوچک بودن حروف مهم است.

Printer Sharing

3. تا اینجا تنظیمات مودم تمام شده است. به یکی از کامپیوتر های متصل به مودم یا روتر مراجعه و در منوی Start (یا در کنترل پنل ویندوز) گزینه Devices And Printers را کلیک کنید، سپس روی Add Printer کلیک کنید:

Printer Sharing

4. روی آیتم Add a network, wireless or Bluetooth کلیک کنید:

Printer Sharing

5. روی گزینه The printer that I want isn't listed کلیک کنید:

Printer Sharing

6. اگر از Windows 7 استفاده می کنید گزینه Select a shared printer by name را انتخاب و آدرسی را که در تصویر زیر می بینید وارد کنید (یعنی http://192.168.1.1:631/printers/printer). دقت کنید کوچک و بزرگ بودن حروف را رعایت کنید. در کل فرمت این آدرس بصورت زیر نمایش داده شده است. اگر آدرس آی پی مودم یا روتر شما 192.168.1.1 نیست آدرس جدید را جایگزین آن کنید. قسمت انتهایی آدرس نیز نام پرینتری است که در مرحله دوم انتخاب کرده اید . پس آدرس زیر را به صورت مورد نظر خود تغییر دهید. دقت کنید قسمت :631 را تغییر ندهید. فقط آدرس آی پی و نام انتهایی را به مورد خود تطبیق دهید. این قسمت بسیار مهم است آنرا بدقت انجام دهید. روی Next کلیک کنید. اگر از ویندوزی غیر از ویندوز 7 استفاده می کنید ممکن است تصاویر متفاوت باشد اما گزینه مشابه وجود دارد.

Printer Sharing

7. در این مرحله اگر پرینتر شما و مدل آن در لیست نمایش داده شده وجود دارد، آنرا انتخاب کنید و به مرحله 10 بروید، در غیر اینصورت سی دی درایور پرینتر را در کامپیوتر قرار داده و سپس روی Have Disk کلیک کنید.

Printer Sharing

8. روی Browse کلیک کرده و مسیر فایل درایور را معرفی کنید. دقت کنید مسیر را به طور کامل معرفی کنید و تنها به انتخاب CD Drive بسنده نکنید. مثلا G:\Samsung\Dirver\Windows7-32b، فایل درخواستی دارای پسوند inf است.

Printer Sharing

Printer Sharing

Printer Sharing

9. اگر درایور پرینتر به درستی انتخاب شده باشد نام پرینتر نمایش داده شده میشود. روی OK کلیک کنید.

Printer Sharing

10. اکنون پرینتر شما شناخته شده و نام آن مانند زیر نمایش داده میشود و یک پرینتر با این نام در قسمت پرینتر های ویندوز نمایش داده میشود. هنگام چاپ از برنامه های مختلف، می توانید این پرینتر را برای چاپ انتخاب کنید. روی Next کلیک کنید.

Printer Sharing

11. ویندوز نشان میدهد که پرینتر شما بدرستی به لیست پرینتر ها اضافه شده است. می توانید با انتخاب گزینه Set as the default printer آنرا به عنوان پرینتر پیش فرض ویندوز انتخاب کنید. برای چاپ یک صفحه تست نیز می توانید روی Print a test page کلیک کنید. سپس روی Finish کلیک کنید. دقت کنید مراحل اضافه کردن پرینتر در ویندوز را، برای تمام کامپیوتر های تحت شبکه خود تکرار کنید.

Printer Sharing


اگر در مراحل این آموزش مورد خاصی مشاهده کردید لطفا در قسمت نظرات بیان کنید تا بررسی و اعلام شود.

شما می توانید رنج وسیعی از محصولات شبکه را از فروشگاه آنلاین ما خریداری نمایید.

دیدگاه‌ها   

 
0 #51 علیرضا اصغری 1395-12-04 19:28
من با ویندوز 10 امتحان کردم. وقتی نام پرینتر رو برای اضافه کردن کپی پیست کردم ارور داد. داخل نام پرینتر نباید فاصله بگذارید. دش گذاشتم درست شد

ممنون
نقل قول کردن
 
 
+1 #50 هومن 1395-09-28 22:51
بعنی دمت گرم توضیحاتت عالی بود با یک بار انجام شد عالی بود
نقل قول کردن
 
 
0 #49 سعید یاوری 1395-03-24 20:28
به نقل از علیرضا خ:
سلام، ممنون از راهنمایی شما.
من یک پرینتر 2750u دارم .
فریم ویر این پرینتر هست
Current Firmware Version:
ME_1.11
Current Version Date:
10/24/2013-19:46:19

زیر گزینه ی TIME & DATE گزینه ی Printer server موجود نیست .
میخواستم ببینم مشکل از کجاست ؟
اگه از فریم ویره یه آدرس درست برای دانلود جدید ترین فریم ویر بهم بدید، چو فریم ویر فعلی رو به سختی پیدا کردم از سایت dlinkmea وآپدیت کردم که مشکل حل بشه ولی فقط ساعت ساختش با فریم ویر قبلی تفاوت داشت.
داخل سایت دdlink چیزی پیدا نکردم.لطفا یه راهنمایی جامع بکنید که مشکلم حل بشه واقعا ممنونم .

چطور میشه ipp ساپورت بودن پرینتر رو چک کرد ؟
پرینتر من hp1132 هست. بازم ممنون

فقط میشه با واحد فنی شرکت ایزی مشکل رو در میان بذارید.
نقل قول کردن
 
 
0 #48 سعید یاوری 1395-03-24 20:27
به نقل از جعفر:
سلام . پرینتر من نصب شده .ولی وقتی از شبکه چیزی براش میفرستادم پرینت نمیکنه وقتی کامپیوترم ری استارت میشه همه چیزهایی که تو صف بودن پرینت میشه. یعنی برای هرچیزی که بخوایم پرینت کنم باید یه بار کامپیوترم ری استارت کنم

با یک سیستم دیگه چک بفرمایید. در ضمن این روش روش صد در صدی نیست.
نقل قول کردن
 
 
0 #47 سعید یاوری 1395-03-24 20:26
به نقل از رضا پاک بین:
سلام براى شبکه کردن پرینتر به دو کامپیوتر حتما بایستی از شبکه وایرلس بهره ببرند دوما آیا براى هر کامپیوتر تنظیمات جداگانه نیاز است مگر مودم وایرلس چند پرینتر را پشتیبانی میکند و نهايتا اینکه اگر از وایرلس استفاده شود به سیم وکابل لن نیاز نیست؟

نوع شبکه شما مهم نیست اما باید دستگاهی در شبکه وجود داشته باشه که کار پرینت سرور رو انجام بده
نقل قول کردن
 
 
+2 #46 سعید یاوری 1395-03-24 20:25
به نقل از نوید:
سلام.ممنون از آموزشتون.میخواستم ببینم با موبایل سیستم عامل اندروید هم میشه به پرینتر از طریق وایرلس وصل شد و پرینت کرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟(پرینتر به مودم وصله از طریق usb)

نرم افزار خاص سازنده پرینتر خود رو نصب کنید برای اندروید
نقل قول کردن
 
 
0 #45 سعید یاوری 1395-03-24 20:24
به نقل از reza0794:
سلام و وقت بخیر
تنطیمات اشتراک گزاری پرینتر در مودم huawi چطور هست ؟ گرینه Enable On-borad Print Server کدوم قسمت تنطیمات مودم هست؟
ممنون میشم راهنمایی کنین.

با تشکر

بدلیل عدم دسترسی و عدم رواج مدل فوق امکان راهنمایی کلی وجود نداره. اما روش های گفته شده می تونه انطباق داده بشه.
نقل قول کردن
 
 
+1 #44 سعید یاوری 1395-03-24 20:23
به نقل از hamid hesari:
سلام لطفا به سوال من كه دو بار قبلا ارسال كردم پاسخ دهيد.
تمام مراحل 11 گانه فوق با پرينتر HP 1018 با موفقيت انجام مي شود ولي با ارسال پرينت پرينتر هيچ عكس العملي نشان نمي دهد.

دوست عزیز از راه دور و بدون بررسی سیستم شما امکان پاسخ گویی دقیق برای ما وجود نداره.
نقل قول کردن
 
 
0 #43 سعید یاوری 1395-03-24 20:21
به نقل از علی نادری:
سلام.ببخشید مودم من D-link 2750Uهست(دقیقا همین مدلی که توضیح دادین.
اما در قسمت تنظیمات مودم اصلا گزینه print server نداره!!!!!
لطفا راهنماییم کنین...

این روش برای مودم ها و روترهایی هستش که حالت پرینت سرور رو ساپورت کنن. ممکنه دستگاه شما از سری ورژن های سخت افزارهایی باشه که این مد رو نداشته باشه
نقل قول کردن
 
 
0 #42 سعید یاوری 1395-03-24 20:21
به نقل از alighamar:
خسته نباشید ممنون از اموزشتون برای ویندوز هیچ مشکلی نداشتم ولی لطفا اگه امکان داره بگید چطور میشه از تبلت های اندرویدی رو به پرینتر متصل کرد از طریق مودم

شرکت های مختلف سازنده پرینتر، نرم افزار های خاص مخصوص این کار رو برای اندورید می سازن که پرینتر های تحت شبکه رو پیدا می کنه و میتونه اسناد شما رو پرینت کنه.
نقل قول کردن
 

نوشتن دیدگاه

خواهشمندیم قبل از طرح سوال موارد زیر را مطالعه فرمایید:

 1. از طرح سوالات تکراری اجتناب کنید که پاسخ داده نخواهد شد. ابتدا در قسمت جستجوی سایت سوال مورد نظر خود را جستجو کنید تا بتوانید موارد مشابهی که پاسخ داده شده اند را پیدا کنید.
 2. نوشته های فینگلیش حذف میشوند.
 3. صفحه راهنمای عیب یابی مودم های ADSL مرحله بعدی برای رفع اشکالات شما در هنگام تنظیم مودم هاست.
 4. بیاد داشته باشید اگر مراحل آموزش را با دقت انجام میدهید و بازهم موفق به تنظیم دستگاه خود نمی شوید، ممکن است دستگاه شما ایراد سخت افزاری داشته باشد.
 5. آموزش ها و پاسخ به سوالات به هدف انتشار اطلاعات مفید بوده و رایگان می باشند پس لطفا هیچگاه از تلفن های واحد فروش این وبسایت جهت طرح سوالاتی غیر از پشتیباتی فروش، استفاده نکنید.
 6. زمان پاسخ دهی به سوالات شما ممکن است بنابه مشغله کاری مدیران وبسایت، طولانی شود.
 7. سوال متناسب با موضوع مقاله را بیان کنید.
 8. پاسخ سوالات در هیمن صفحه و برای عموم منتشر خواهد شد و ارسال پاسخ به ایمیل شما امکان پذیر نیست.
تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

جستجوی سایت

به دنبال ما

Facebook LogoTwitter logoPlus logoRSS Logo

آمار سایت

امروزامروز2220
دیروزدیروز2839
این هفتهاین هفته7745
این ماهاین ماه28355
همه روزهاهمه روزها3171435

-